Diyetisyen Betül Çetin

Kilo Kontrolü

Günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite, kötü beslenme alışkanlıkları başta olmak üzere, yetersiz fiziksel aktivite, çeşitli hastalıklar, genetik yatkınlık sonucu vücudumuzdaki enerji dengesinin bozulması ile ortaya çıkmaktadır. Obezite, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları gibi birçok hastalığa neden olmakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir. Ayrıca bireyin sosyal yaşamını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Zayıflama konusunda yapılan en büyük yanlış hızlı ve şok diyetler ile uzun vadede kalıcı hasara neden olacak hazır diyet listelerini bilinçsizce yapılmasıdır. Her bireyin enerji ve besin ögesi ihtiyacı farklıdır. Hayatınıza adapte edebildiğiniz diyet programı kalıcı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar.

Bir yandan ise kalitesiz ve yetersiz alınan enerji alımı, hormonal bozukluklar, besinin vücutta kullanılamaması, sindirim bozuklukları gibi çeşitli nedenler sonucunda  zayıflıksorunu ortaya çıkar. Zayıflık bireylerin vücut direncinin azalmasına ve hastalıklara daha kolay yakalanmasına, çocukluk ve ergenlik döneminde büyüme ve gelişmenin yetersizliğine, emziren annelerin süt veriminin azalmasına, çalışan bireylerde iş yerinde verim düşüklüğüne neden olur.

Kilo Kontrol Programı

 

Yapmanız gereken tek şey yaşam kalitenizi yükseltmeye karar vermek. Sürekli iletişim ve motivasyon desteğim ile sıkıcı kilo verme-alma anılarınızı unutup keyifli bir şekilde hedefinize ulaşmak için online danışmanlık hizmetimden yararlanabilirsiniz.

Yapılan görüşme ve değerlendirmeler tanı, tedavi amaçlı değildir. Sadece sağlıklı beslenme eğitimi ve takibini kapsamaktadır.

Ücretsiz ön değerlendirme sonrası danışmanlık almak ister misiniz?

Size nasıl yardımcı olabilirim?